Czy rehabilitacja musi boleć?

Dziś chcemy napisać coś o rehabilitacji jako takiej. Nie będzie to dotyczyć ginekologii (o rehabilitacji w ginekologii i położnictwie możecie przeczytać w obszernym dokumencie, który dostępny jest tutaj). Będzie to odpowiedź na nurtujące pytanie czy rehabilitacja musi boleć.

Wstęp

Osoby, które w przeszłości przechodziły zabiegi fizjoterapeutyczne czy rehabilitacyjne, często kojarzą je z dosyć sporym bólem i wieloma dolegliwościami. Nic w tym dziwnego, rehabilitacja, choć przywraca pacjentowi sprawność, bywa drogą przez mękę, pot i łzy. Warto jednak ją przejść, gdyż bez tej intensywnej pracy nie mamy szansy na powrót do pełnej sprawności.

Profesjonalna rehabilitacja

Profesjonalna rehabilitacja jest konieczna po urazach narządu ruchu, wypadkach komunikacyjnych, wielu chorobach przewlekłych, długim pobycie w szpitalu oraz w wielu innych sytuacjach po zakończeniu leczenia lub w trakcie jego trwania. Rehabilitacja Warszawa z  https://fizjoarena.pl to propozycja dla mieszkańców stolicy oraz najbliższych okolic, którym zależy na wysokiej jakości usługach rehabilitacyjnych. Oddając się w ręce doświadczonych profesjonalistów można mieć pewność, że szybko powrócimy do pełnej sprawności lub poprawimy stan naszego zdrowia oraz kondycję.

Rehabilitacja Warszawa to zabiegi dopasowane indywidualnie do potrzeb konkretnego pacjenta. Zabiegi, ćwiczenia, masaże oraz wiele innych metod rehabilitacji dobiera się w zależności od konkretnej choroby czy urazu. Nie zawsze są one przyjemne, czasem sprawiają sporo bólu, na który pacjenci mocno narzekają. Trzeba jednak mieć świadomość, że aby powrócić do pełnej sprawności trzeba rozruszać i przywrócić sprawność tym kończynom czy częściom ciała, które przez długi czas pozostawały w bezruchu. Rehabilitacja czasem boli, jednak najczęściej oznacza to, że ćwiczenia przeprowadzane są prawidłowo i można liczyć na szybkie ich efekty.